Mapa strony

Dzień Natury 2000 w Kijach.

Ssaki, ptaki, drzewa – wszyscy odpowiedzieli na zaproszenie SiNPK i przybyli na środowe spotkanie z Panią Naturą do  Kasztelanii w Kijach.

Za każdym bocianem, misiem kroczył barwny roześmiany dwór, pilnujący, aby król czy królowa byli najpiękniejsi i zrobili wrażenie na wszystkich gościach a szczególnie na gospodarzach spotkania.

ZSiNPK realizując w ramach projektu LIFE + drugą edycję warsztatów ekologicznych, tym razem zorganizował piknik ekologiczny, świętując jednocześnie Dzień Natury.

Swoje stoiska wystawili; Lasy Państwowe z Pińczowa, LOP z Kielc oraz druhowie z OSP Kije. Można było spróbować tkania na średniowiecznych krosnach, namalować dziewięćsiła czy np. rozpoznać gatunek drzewa na stoisku Nadleśnictwa. Pani Natura zapraszała do licznych konkursów z praktycznymi nagrodami a służby kulinarne przygotowały dla wszystkich wspólny posiłek.

Edukacja poprzez zabawę w opinii opiekunów dzieci z Kij i Kielc w pełni się sprawdziła a uśmiechnięte buzie małych gości były najlepszą nagrodą dla organizatorów.

Co więc pozostaje ???

Powtórzyć lekcję za rok. Do zobaczenia.