Mapa strony

SIŁA W DZIEWIĘĆSIŁACH.

Pod takim hasłem zespół projektu Life + prezentował się podczas „Nocy Biologów” organizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  W salach wykładowych, na pięciu piętrach Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego można było uczestniczyć w wykładach, warsztatach i konkursach.

Nasza sala zamieniła się w mini owczarnię. Żeby zareklamować nasz projekt przywieźliśmy z Ponidzia młodego koziołka i owczą rodzinę: matkę z dwiema trzytygodniowymi owieczkami. Zbudowaliśmy niewielką zagrodę i wyścieliliśmy ją słomą. Żywe zwierzęta okazały się wyjątkową atrakcją, zwłaszcza, że można było wejść do zagrody, pogłaskać owieczkę i wziąć ją na ręce. Specjalną atrakcją było karmienie maluchów za pomocą butelki. Ponieważ odbywało się to raz na godzinę trzeba było się specjalnie zapisywać.

Zarówno owce jak i koziołek cierpliwie zniosły kilkugodzinne głaskanie, drapanie za uszami i podtykanie pod nos garści siana. Chętnych do kontaktu ze zwierzętami nie brakowało, a niektóre dzieci wracały nawet kilkukrotnie.

Kolejna edycja Nocy Biologów już za niecały rok!