40 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej na krakowskim Rynku
To były już 40 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej na krakowskim Rynku, który był zastawiony dziesiątkami straganów, na których swoje wyroby prezentowali i sprzedawali twórcy ludowi.Czwartek 18 sierpnia był na Targach Dniem Pińczowa.Była to okazja do przypomnienia, że to podczas wiecu na błoniach koło Koperni 5 czerwca 1257 książę Bolesław Wstydliwy podpisał akt lokacji Krakowa na prawie magdeburskim.
Krakowianie i liczni turyści oklaskami powitali kolorowy, pińczowski korowód prowadzony przez orkiestrę strażacką. Zespoły muzyczne, kapele, zespół taneczny, a nawet przedszkolaki z Węchadłowa – wszyscy mieli okazję na występ przed dużym audytorium.Na scenie trwały występy artystyczne, a w tym samym czasie tłumnie odwiedzano pińczowskie stragany, na których sprzedawano ponidziańskie specjały.
Wśród nich było i nasze stoisko – Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Prezentowaliśmy nasze wydawnictwa: mapy, albumy, i foldery.
Informowaliśmy czym się zajmujemy i przybliżaliśmy zainteresowanym na czym polega program LIFE+ i czynna ochrona muraw kserotermicznych, dlaczego realizujemy wypas owiec i dlaczego wybraliśmy rasę czarnogłówka.
Dzielnie pomagali nam nasi praktykanci: Paula i Agnieszka – studentki z Radomia oraz Portugalczyk Fabio i Włoch Nicolo – obaj przebywający w Polsce na zaproszenie Fundacji Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju Camposfera z siedzibą w Klimontowie.